HİZMETLERİMİZ

Petek Temizliği

Petek temizliği, kalorifer borularınızın tıkanması ve bu sebeple su geçişinin engellenmesi nedeniyle yapılan işlemdir. Kalorifer borularının tıkanması peteklerinizin iyi yanmaması demektir. Eğer ki bu durumda petek temizliği yaptırılmazsa hem doğalgaz için yüksek maliyetiniz olur hem de ısınma ihtiyacını sağlamadan bu maliyeti karşılamak zorunda kalmış olursunuz.
Petek temizliği konusunda karşılaşılan en baştaki sorun peteklerinizin tıkanmış olmasıdır. Bu durumda peteklerinizde üst taraf sıcak iken, alt taraf soğuk olur ve dolayısıyla eviniz ısınmaz. Peteklerin içinde zamanla pislik, toz ve kir oluşur, genel olarak tıkanmaların sebebi budur. Bunun dışında kalorifer petekleri ters bağlanmış olabilir. Profesyonel bir ekiple bu sorunun da üstesinden gelinebilir. Kalorifer petek temizliğinin amacı kalorifer içindeki pislik ve tozları dışarı çıkarmak ve böylece boruları temizlemektir. Bu konuda bazı temizlik firmaları yanlış işlem yaparak kaloriferlerin kısa zamanda tekrar tıkanmasına sebep olmaktadır. Peteklerdeki kirli suyu dışarı aldıktan sonra, kir ve kirecin temizlenmesi için kimyasal döküp vanayı kapatmaktadırlar. Bu durumda onlar için temizlik yapılmıştır. Fakat o kimyasal kireci çözdükten sonra tortular tekrar dibe çöker ve kalorifer borularının tekrar tıkanmasına sebep olur. Yapılması gereken işlem kimyasalı döktükten sonra bekleyip kalorifer borularının içindeki pisliği dışarı almaktır.
Petek temizliği konusunda kendinizi uzman ekibimize teslim edin. Ancak işi bilen insanlar bu konuda sizin sorununuzu çözebilirler. Petek temizliğinizi mutlaka en az iki yılda bir yaptırmalısınız. Petek temizliği, kombiniz de iyi bir kombiyse size ısı tasarrufu yaptıracaktır. Düzenli petek temizliği yaptırmadığınız sürece hem fazla doğalgaz faturası ödeyeceksiniz hem de hala neden evim soğuk diye dertleneceksiniz. Ümran Tesisat profesyonel ekibimi ile 7/24 hizmetinizdedir, bizi arayınız.